10-20-A-0076-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-20-A-0076-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-20-A-0076-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 20 CO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.992" (76.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
2.992" (76.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)