10-10-D-0254-C-4-08-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 495
New Product
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm)
10-10-D-0254-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-10-D-0254-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-10-D-0254-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 10 CO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)