10-10-A-0304-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-10-A-0304-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-10-A-0304-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 10 CO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm)
Category
Number of Conductors
10
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)