05-50-D-0304-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 472
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 0
Molex
Samtec Inc.
New Product
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
05-50-D-0304-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-50-D-0304-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-50-D-0304-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 50
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)