05-32-A-0254-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-32-A-0254-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-32-A-0254-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 32POS 0.5MM 10"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)