05-29-D-0127-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Molex
Molex
Image for 05-29-D-0127-A-4-06-4-T is not available
05-29-D-0127-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-29-D-0127-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-29-D-0127-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 29POS 0.5MM 5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
Category
Number of Conductors
29
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)