05-28-A-0254-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Molex
Molex
In Stock: 961
New Product
28 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
05-28-A-0254-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-28-A-0254-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-28-A-0254-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 28
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
28
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)