05-27-D-0304-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Molex
Molex
Image for 05-27-D-0304-A-4-06-4-T is not available
05-27-D-0304-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-27-D-0304-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-27-D-0304-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 27POS 0.5MM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)