05-22-A-0152-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-22-A-0152-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-22-A-0152-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 22POS 0.5MM 5.98"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
Category
Number of Conductors
22
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)