05-19-A-0228-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for 05-19-A-0228-A-4-06-4-T is not available
05-19-A-0228-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-19-A-0228-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-19-A-0228-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 19POS 0.5MM 8.98"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.976" (228.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.976" (228.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)