05-15-A-0279-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 11.0" (279.4mm)
05-15-A-0279-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-15-A-0279-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-15-A-0279-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 11"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
11.0" (279.4mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)