05-12-D-0076-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-12-D-0076-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-12-D-0076-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 12POS 0.5MM 2.99"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.992" (76.00mm)
Category
Number of Conductors
12
Manufacturer
GCT
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
2.992" (76.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)