E18RE-CW1000-N
DigiKey Part Number
2632-E18RE-CW1000-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E18RE-CW1000-N
Description
1.8" TFT MCU SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MCU 1.8" (45.72mm) 128 x 160
Category
Diagonal Screen Size
1.8" (45.72mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
28.03mm W x 35.04mm H