E101RA-HS500-C
DigiKey Part Number
2632-E101RA-HS500-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E101RA-HS500-C
Description
10.1" IPS HDMI HIGH BRIGHTNESS
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color HDMI 10.1" (256.54mm) 1920 x 1200
Category
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
136.36mm W x 217.58mm H