DSBC-32-30-PPSA-N3
DigiKey Part Number
2171-DSBC-32-30-PPSA-N3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSBC-32-30-PPSA-N3
Description
STANDARDS-BASED CYLINDER
Detailed Description
Linear Actuator Square Cylinder Double Acting 1.181" (30.00mm)
Category
Stroke Length
1.181" (30.00mm)
Operating Pressure
9 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar)
Construction
Square Cylinder
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C