DFM-12-25-P-A-GF
DigiKey Part Number
2171-DFM-12-25-P-A-GF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFM-12-25-P-A-GF
Description
GUIDED ACTUATOR
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Actuator Guided Cylinder Double Acting 0.984" (25.00mm)
Category
Stroke Length
0.984" (25.00mm)
Manufacturer
Festo Corporation
Operation
Double Acting
Series
Operating Pressure
29 ~ 145 PSI (2 ~ 10 bar)
Packaging
Bag
Connection Method
M5
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C