2518131018Y8 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2518131018Y8 |
Description | FERRITE BEAD 100 OHM 1812 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 8A 7mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 8A |
Manufacturer Fair-Rite Products Corp. | DC Resistance (DCR) (Max) 7mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.100" (2.55mm) |
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |