2512063017Y3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2512063017Y3 |
Description | FERRITE BEAD 300 OHM 1206 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 300 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 3A 60mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2512063017Y3 Models |
Category | Current Rating (Max) 3A |
Manufacturer Fair-Rite Products Corp. | DC Resistance (DCR) (Max) 60mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.051" (1.30mm) |
Impedance @ Frequency 300 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |