SGC3S200NM
DigiKey Part Number
2447-SGC3S200NMTR-ND - Tape & Reel (TR)
2447-SGC3S200NMCT-ND - Cut Tape (CT)
2447-SGC3S200NMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGC3S200NM
Description
CAP TRIMMER 5.5-20PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.5 ~ 20pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Q @ Freq
250 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.061" (1.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
5.5 ~ 20pF
Features
Low Profile, Non-Magnetic
Voltage - Rated
100 V