TG2520SMN 40.0000M-MCGNNM5
DigiKey Part Number
114-TG2520SMN40.0000M-MCGNNM5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2520SMN 40.0000M-MCGNNM5
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SMD
Detailed Description
40 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V