SG7050CBN 156.250000M-TJGA3
DigiKey Part Number
SER4010TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050CBN 156.250000M-TJGA3
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
11mA
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)