SG5032EAN 156.250000M-KEGA3
DigiKey Part Number
SER3974TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER3974CT-ND - Cut Tape (CT)
SER3974DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG5032EAN 156.250000M-KEGA3
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL S
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA