SG3225HBN 156.250000M-CJGA6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 565
Datasheet
In Stock: 0
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Siward
In Stock: 175
Siward
In Stock: 200
SiTime
SiTime
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG3225HBN 156.250000M-CJGA6
DigiKey Part Number
114-SG3225HBN156.250000M-CJGA6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225HBN 156.250000M-CJGA6
Description
XTAL OSC XO 156.25 MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
15mA
Output
HCSL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V