SG2520VHN 468.7500M-ECGPZAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
468.75 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG2520VHN 468.7500M-ECGPZAB
DigiKey Part Number
114-SG2520VHN468.7500M-ECGPZAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2520VHN 468.7500M-ECGPZAB
Description
XTAL OSC XO 468.7500MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
28mA
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V