FA-118T 24.00M-N0YYYYUB0RE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz ±30ppm Crystal 20pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-118T 24.00M-N0YYYYUB0RE3
DigiKey Part Number
114-FA-118T24.00M-N0YYYYUB0RE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-118T 24.00M-N0YYYYUB0RE3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
20pF