ED-IPC2110-14324EU
DigiKey Part Number
4555-ED-IPC2110-14324EU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ED-IPC2110-14324EU
Description
RPI CM4104032 INDUSRIAL PC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Board Computer 1.5GHz 4 Core RAM Raspberry Pi CM4 # CM4104032: ARM Cortex-A72
Category
Size / Dimension
5.630" x 3.937" x 1.378" (143.00mm x 100.00mm x 35.00mm)
Manufacturer
EDATEC
Form Factor
Desktop
Series
Storage Interface
eMMC
Packaging
Box
Video Outputs
HDMI
Part Status
Active
Ethernet
10/100 Mbps, 10/100/1000 Mbps
Core Processor
Raspberry Pi CM4 # CM4104032: ARM Cortex-A72
USB
Micro USB (1), USB 2.0 (2)
Speed
1.5GHz
RS-232 (422, 485)
4
Number of Cores
4
Watchdog Timer
Yes
Power (Watts)
24W
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C