ECS-250-18-36B-CKY-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-250-18-36B-CKY-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-18-36B-CKY-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-18-36B-CKY-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-18-36B-CKY-TR3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)