EB1216JA10-25.000M TR
DigiKey Part Number
2773-EB1216JA10-25.000MTR-ND - Tape & Reel (TR)
2773-EB1216JA10-25.000MCT-ND - Cut Tape (CT)
2773-EB1216JA10-25.000MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EB1216JA10-25.000M TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance
10pF