RER190-39/14/2TDLOU
DigiKey Part Number
381-2780-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RER190-39/14/2TDLOU
Description
FAN IMP MTRZD 190X69MM 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 24VDC Round - 190mm Dia Ball 376.7 CFM (10.55m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Power (Watts)
57.1 W
Series
RPM
Packaging
Bulk
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Active
Ingress Protection
Voltage - Rated
Operating Temperature
-4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
Size / Dimension
Round - 190mm Dia
Approval Agency
UL
Width
69.00mm
Weight
1.9 lbs (861.8 g)
Air Flow
376.7 CFM (10.55m³/min)
Voltage Range
16 ~ 30VDC