WCLA3225V1-331-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WCLA3225V1-331-R |
Description | FIXED IND 330UH 98MA 13.7 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µH Unshielded Inductor 98 mA 13.7Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Q @ Freq 10 @ 1MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 2.8MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 1210 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |
DC Resistance (DCR) 13.7Ohm Max |