WCLA3225V1-101-R
DigiKey Part Number
283-WCLA3225V1-101-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA3225V1-101-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA3225V1-101-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA3225V1-101-R
Description
FIXED IND 100UH 190MA 3.48 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Unshielded Inductor 190 mA 3.48Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Q @ Freq
10 @ 1MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
7MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1210
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
DC Resistance (DCR)
3.48Ohm Max