SDQ25-220-R
DigiKey Part Number
283-SDQ25-220-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDQ25-220-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDQ25-220-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDQ25-220-R
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22.47UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 89.89 µH Inductance - Connected in Series 22.47 µH Inductance - Connected in Parallel 243.1mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.01 A Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDQ25-220-R Models
Category
Current Saturation - Parallel
849 mA
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Current Saturation - Series
425 mA
Series
DC Resistance (DCR) - Parallel
243.1mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
DC Resistance (DCR) - Series
972.4mOhm
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Number of Coils
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
22.47 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
89.89 µH
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Current Rating - Parallel
1.01 A
Height
0.098" (2.50mm)
Current Rating - Series
507 mA