HPAL1V0630-2R2-R
DigiKey Part Number
283-HPAL1V0630-2R2-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HPAL1V0630-2R2-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HPAL1V0630-2R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPAL1V0630-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 9.5A 15 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 9.5 A 15mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
10A
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)