HCM0503-220-R
DigiKey Part Number
283-4628-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4628-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4628-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM0503-220-R
Description
FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 1.9 A 270mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
DC Resistance (DCR)
270mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)