FP2-V100-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FP2-V100-R |
Description | FIXED IND 100NH 37A 0.28 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 37 A 0.28mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FP2-V100-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 40A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.28mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm) |
Tolerance ±15% | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |