FP2-S100-R
DigiKey Part Number
283-4335-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4335-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4335-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP2-S100-R
Description
FIXED IND 100NH 39A 0.24 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 39 A 0.24mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
FP2-S100-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
22A
DC Resistance (DCR)
0.24mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)