DRA73-470-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRA73-470-R |
Description | FIXED IND 47UH 1.02A 275 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Shielded Wirewound Inductor 1.02 A 275mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRA73-470-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 275mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 165°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.140" (3.55mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.1A |