DR125-3R3-R
DigiKey Part Number
513-1529-2-ND - Tape & Reel (TR)
513-1529-1-ND - Cut Tape (CT)
513-1529-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR125-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 9.26A 6.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.26 A 6.3mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DR125-3R3-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
12.7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
6.3mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)