DRL35MMHI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Altech Corporation
In Stock: 388
Datasheet
Image for DRL35MMHI is not available
DRL35MMHI
DigiKey Part Number
DRL35MMHI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRL35MMHI
Description
DIN RAIL 35MMX15MM SLOT 39" STL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Din Rail Top Hat 1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm) Slotted Steel 39.370" (1000.00mm)
Category
Size
1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm)
Manufacturer
Eaton - Bussmann Electrical Division
Length
39.370" (1000.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness
0.039" (1.00mm)