482-G323-J1M1-K5S0T-50A is available for purchase but is not normally stocked.
E-T-A
In Stock: 1
482-G323-J1M1-K5S0T-50A
DigiKey Part Number
482-G323-J1M1-K5S0T-50A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G323-J1M1-K5S0T-50A
Description
CIR BRKR THRM 50A 115VAC 28VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 50A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
50A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V