482-G222-J1M1-B2S1-15A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 6
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 18
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
482-G222-J1M1-B2S1-15A
DigiKey Part Number
482-G222-J1M1-B2S1-15A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G222-J1M1-B2S1-15A
Description
CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 15A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V