482-G212-K1M1-A1S0-35A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal 35A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
482-G212-K1M1-A1S0-35A
DigiKey Part Number
482-G212-K1M1-A1S0-35A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G212-K1M1-A1S0-35A
Description
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
35A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V