482-G212-K1M1-A1S0-20A
DigiKey Part Number
482-G212-K1M1-A1S0-20A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G212-K1M1-A1S0-20A
Description
CIR BRKR THRM 20A 115VAC 28VDC
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V