3120-N523-P7T1-W02D-20A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 3
In Stock: 16
In Stock: 371
In Stock: 8
3120 Circuit breakers/switch combination: Fewer components, more functionality
3120-N523-P7T1-W02D-20A
DigiKey Part Number
302-3120-N523-P7T1-W02D-20A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N523-P7T1-W02D-20A
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V