EA HMI070LM-16ATCS
DigiKey Part Number
1481-EAHMI070LM-16ATCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA HMI070LM-16ATCS
Description
BRILLIANT 7" MODBUS DISPLAY WITH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Human Machine Interface (HMI) Touchscreen 7.0" Color
Category
Display Type
Color
Manufacturer
Display Visions
Case Color
Black
Packaging
Bag
Voltage - Supply
5 ~ 30VDC
Part Status
Active
Features
Expansion Interface
Type
Touchscreen
For Use With/Related Products
Multiple Manufacturer, Multiple Product
Size - Display
7.0"