FH2600022
DigiKey Part Number
FH2600022TR-ND - Tape & Reel (TR)
FH2600022CT-ND - Cut Tape (CT)
FH2600022DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FH2600022
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 11PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±7ppm Crystal 11pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
11pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±7ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)