BZX84C39W-7
DigiKey Part Number
BZX84C39WDITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C39W-7
Description
DIODE ZENER 39V 200MW SOT323
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 39 V 200 mW ±5% Surface Mount SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BZX84C39W-7 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 27.3 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-323
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
130 Ohms