74LVC2G32RA3-7
DigiKey Part Number
31-74LVC2G32RA3-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-74LVC2G32RA3-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-74LVC2G32RA3-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC2G32RA3-7
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP DFN1210-8
Detailed Description
OR Gate IC 2 Channel X2-DFN1210-8
Category
Current - Quiescent (Max)
40 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Surface Mount
Logic Type
Supplier Device Package
X2-DFN1210-8
Number of Circuits
2
Package / Case
8-XFDFN
Number of Inputs
2
Base Product Number
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V