SPD73R-223M
DigiKey Part Number
DN7595TR-ND - Tape & Reel (TR)
DN7595CT-ND - Cut Tape (CT)
DN7595DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPD73R-223M
Description
FIXED IND 22UH 1.75A 190 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.75 A 190mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPD73R-223M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.75A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.154" (3.90mm)