SDS680R-472M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDS680R-472M |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 60mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDS680R-472M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 105MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm) |